Barclay Leonardo Cast Iron Slipper Pedestal Bath Tub
Barclay Leonardo Cast Iron Slipper Pedestal Bath Tub is reminiscent of the turn of the century era. The classic tub is set on a cast iron base for an updated look. Cast iron construction ensures many years of reliable service. 42 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 42 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 30 3/8" |
| Length | 61 3/8" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like